yönergeler | başvuru | ÇUÖS | programlar | haberler | SSS | medya | iletişim | çevirimiçi işlemler  
 
Çukurova Üniversitesine bağlı fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarının sahip olduğu uluslararası öğrenci kontenjanları ve öğrenim ücretleri geçerli dönemlerde haberler sayfasında duyurulmaktadır. Lütfen bununla ilgili takvimi, duyuruları ve duyuru eklerini bu sayfa içeriğinden takip ediniz. Her akademik yılın öğrenim ücretleri Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından Eylül ayında güncellenmektedir. Uluslararası öğrenci kontenjanı bulunan tüm okullarımız hakkında kapsamlı bilgiye ayrıca Çukurova Üniversitesi'nin kurumsal veb sitesi üzerinden de ulaşabilirsiniz. Yükseköğretim Kurulu tarafından fakülte/konservatuar/ yüksekokul/meslek yüksekokullarının bölüm/programlarına ayrılan uluslararası öğrenci kontenjanları esas alınarak Çukurova Üniversitesi'ne yapılacak olan önlisans, lisans ve lisansüstü kayıt ve kabul koşulları hakkında detaylı bilgiye yönergeler sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz. Çukurova Üniversitesi'ne bağlı ön lisans, lisans ve lisansüstü programlarına uluslararası öğrenci adaylarının başvuru, kayıt ve kabul koşullarına ilişkin hükümleri düzenleyen yönergelere yine aynı sayfadan erişebilirsiniz.
 


Yüksek lisans ve Doktora
başvuruları başladı.

Son başvuru tarihi: 7 Ocak 2019 | 17.00
duyuru tarihi > 10 Aralık 2018

Uluslararası öğrenciler için yüksek lisans ve doktora başvuruları başlamıştır. Başvurular 07 Ocak 2019'da sona erecektir.

> Başvuru kılavuzu için tıklayınız.
> Başvuru formu için tıklayınız.Uluslararası Öğrenci Merkezi 2018-2019 Oryantasyonu
duyuru tarihi > 07 Kasım 2018

Üniversitemize yeni kayıt olan uluslararası öğrencilerimizin dikkatine.
12 Kasım 2018 10:00'da Ziraat Fakültesi Akif Kansu Toplantı Salonunda oryantasyon programı düzenlenecektir. Yeni kayıtlı tüm uluslararası öğrencilerimiz davetlidir.Bölüm değişikliği yapmak isteyen öğrencilerin dikkatine
duyuru tarihi > 18 Eylül 2018

Bölüm değişikliği yapmak isteyen öğrencilerin 21.09.2018 tarihine kadar ekteki dilekçe, güncel tarihli öğrenci belgesi ve sınav sonuç belgesi (ÇUÖS, SAT, vb.) ile birlikte Merkezimize başvurmaları gerekmektedir.

> Dilekçeyi indirmek için tıklayınız.

Suriye’den yatay geçiş başvuru sonuçları açıklandı!
Kayıt tarihi: 13-14 Eylül 2018
duyuru tarihi > 07 Eylül 2018

> Başvurusu kabul edilen adayların listesine ulaşmak için tıklayınız.
> Kayıtta gerekli evraklar için tıklayınız.

Lisanüstü başvuru sonuçları açıklandı
Kayıt tarihi: 17-21 Eylül 2018
duyuru tarihi > 17 Ağustos 2018

Kayıt esnasında başvuruda sunulan evrakların asılları (orijinalleri) getirilmelidir. Başvurularında yabancı dilde diploma ve transkript sunan adayların kayıt esnasında bu belgelerin noter onaylı Türkçe çevirilerini getirmeleri gerekmektedir. Kayıtta 4 adet vesikalık fotoğraf istenmektedir.

> Başvurusu kabul edilen adayların listesine ulaşmak için tıklayınız.

2018-2019 uluslararası öğrenci önlisans ve lisans ek yerleştirme sonuçları açıklandı.
duyuru tarihi > 16 Ağustos 2018

Kayıtlar 28-29 Ağustos 2018’de 10:00-17:00 saatleri arasında Çukurova Üniversitesi, Akif Kansu Toplantı Salonunda alınacaktır.

Yurtdışında lise bitiren Türk vatandaşlarının okullarından alacakları lisenin tamamını aynı okulda bitirdiklerini gösterir yazıyı kayıt esnasında sunmaları gerekmektedir.

> Sonucunuzu öğrenmek için tıklayınız.
> Kayıtta gerekli evraklar için tıklayınız.

Çukurova Üniversitesi
Dünyanın En İyi 1000 Üniversitesi Arasında

duyuru tarihi > 29 Mayıs 2018
Dünya Üniversite Sıralaması Merkezi’nin (Center for World University Rankings) 2018-2019 yılları için hazırladığı listeye Türkiye'den 13 üniversite ise girmeyi başardı. http://www.hurriyet.com.tr/galeri-dunyanin-en-iyi-1000-universitesi-arasinda-13-turk-universitesi-40850836?p=12


Çukurova Üniversitesi Tanıtım Filmi
duyuru tarihi > 01 Aralık 2015
Çukurova Üniversitesi'nin tanıtımı amacı ile hazırlanan filmi aşağıdaki butona tıklayarak izleyebilirsiniz.
uluslararası öğrenci merkezi (ISC) hakkında
İlk olarak 2011'de 'Uluslararası Öğrenci Ofisi' (ISO) olarak kurulan 'Ç.Ü. Uluslararası Öğrenci Koordinasyon Uygulama Ve Araştırma Merkezi'nin (ISC) temel amacı, Çukurova'da eğitim alan uluslararası öğrencilerin başarılı ve sorunsuz bir öğrenim dönemi geçirmeleri için gerekli altyapıyı hazırlamaktır. Bu amacı gerçekleştirmek için; kayıt döneminden mezuniyete kadar hem üniversite hem de devlet ile ilgili bürokratik işlemlerinde uluslararası öğrencilere rehberlik hizmeti veren merkez, aynı zamanda uluslararası tanıtım faaliyetlerinde de bulunmaktadır. Bugün Afrika, Asya, Avrupa ve Amerika kıtalarından toplam 1.725 uluslararası öğrenci ISC'ye bağlı şekilde Çukurova Üniversitesi'ndeki eğitimlerini sürdürmektedir.
  daha fazla bilgi
> yönergeleruluslararası öğrencilerle ilgili yönergeler
> ÇUÖSÇ.Ü.Uluslararası Öğrenci Sınavı
> programlarönlisanstan doktoraya
> Çukurova’da yaşamsosyal yaşam ve kent”
> haberlerISO’dan haber ve duyurular
> sık sorulan sorularbelki de aradığın cevap burada
> medyagörseller ve tanıtım medyaları
> iletişimbize ulaşmak çok kolay
  sosyal medyadan > youtube facebook twitter    
Çukurova Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Koordinasyon Merkezi Tasarım, Tanıtım ve Oryantasyon Servisi
tasarım Bahadır ÇAPAR. Her hakkı saklıdır. ©2016 | isc.cu.ed.tr | iso.cu.edu.tr
  Site Haritası | Gizlilik | Yasal Uyarılar ve Sitenin Kullanımı