yönergeler | başvuru | ÇUÖS | programlar | haberler | SSS | medya | iletişim | çevirimiçi işlemler  
 
Çukurova Üniversitesine bağlı fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarının sahip olduğu uluslararası öğrenci kontenjanları ve öğrenim ücretleri geçerli dönemlerde haberler sayfasında duyurulmaktadır. Lütfen bununla ilgili takvimi, duyuruları ve duyuru eklerini bu sayfa içeriğinden takip ediniz. Her akademik yılın öğrenim ücretleri Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından Eylül ayında güncellenmektedir. Uluslararası öğrenci kontenjanı bulunan tüm okullarımız hakkında kapsamlı bilgiye ayrıca Çukurova Üniversitesi'nin kurumsal veb sitesi üzerinden de ulaşabilirsiniz. Yükseköğretim Kurulu tarafından fakülte/konservatuar/ yüksekokul/meslek yüksekokullarının bölüm/programlarına ayrılan uluslararası öğrenci kontenjanları esas alınarak Çukurova Üniversitesi'ne yapılacak olan önlisans, lisans ve lisansüstü kayıt ve kabul koşulları hakkında detaylı bilgiye yönergeler sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz. Çukurova Üniversitesi'ne bağlı ön lisans, lisans ve lisansüstü programlarına uluslararası öğrenci adaylarının başvuru, kayıt ve kabul koşullarına ilişkin hükümleri düzenleyen yönergelere yine aynı sayfadan erişebilirsiniz.
 


2018 ÇUÖS
sınavı 28 Nisan'da!

duyuru tarihi > 14 Kasım 2017
2018 yılı ÇUÖS sınavı, 28 Nisan 2018'de yapılacaktır. Yurt içinde ve yurt dışındaki tüm sınav merkezlerinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek olan ÇUÖS sınavına başvurular 15 Ocak-25 Mart 2018 tarihleri arasında alınacak olup başvuru koşulları ve sınav merkezleri ile ilgili detaylar ayrıca duyurulacaktır.ISC 2017-2018
oryantasyonu yapıldı.

duyuru tarihi > 06 Kasım 2017

2017-2018 akademik yılında üniversitemizde öğrenim görecek olan yeni uluslararası öğrencilerimiz için merkezimizce düzenlenen oryantasyon programı rektörlüğümüzün de katkıları ile 6 Kasım 2017'da başarıyla gerçekleştirildi.

Suriye’den yatay geçiş
başvuru sonuçları açıklandı!

Kayıt tarihi: 25 Eylül 2017
duyuru tarihi > 21 Eylül 2017

> Başvurusu kabul edilen adayların listesine ulaşmak için tıklayınız.

Lisanüstü başvuru
sonuçları açıklandı

Kayıt tarihi: 7-15 Eylül 2017
duyuru tarihi > 25 Ağustos 2017

Kayıt esnasında başvuruda sunulan evrakların asılları (orijinalleri) getirilmelidir. Başvurularında yabancı dilde diploma ve ...

Duyurunun devamı için alttaki butonu tıklayınız.2017-2018 uluslararası öğrenci önlisans ve lisans ek yerleştirme sonuçları açıklandı.
Kayıt tarihi: 5-6 Eylül 2017
Kayıt yeri: Ziraat Fakültesi İ.Akif Kansu Toplantı Salonu.
duyuru tarihi > 14 Ağustos 2017
> Sonucunuzu öğrenmek için tıklayınız.
> Kayıtta gerekli evraklar için tıklayınız.

Önemli not:
Yabancı Dil Muafiyet Sınavı 6 Eylül 2017 tarihinde yapılacaktır. Yabancı Dil Muafiyet Sınavına girmesi gereken adayların 5 Eylül 2017 tarihinde kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Türkçe Dil Muafiyet Sınavı 7 Eylül 2017 tarihinde saat 09:00'da TÖMER'de yapılacaktır. Tüm adayların kayıt esnasında doğum belgelerinin orijinalini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Suriye'den yatay geçiş başvuruları başladı.
Son başvuru tarihi: 6 Eylül 2017 | 17:00
duyuru tarihi > 14 Ağustos 2017
> Başvuru formu için tıklayınız.
> Başvuru kılavuzu için tıklayınız.

Önemli not: Başvurular sadece online olarak alınacak olup posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. 2013-2014 eğitim öğretim yılından sonra Suriyede yüksek öğrenimine başlayan adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

Çukurova Üniversitesi Tanıtım Filmi
duyuru tarihi > 01 Aralık 2015
Çukurova Üniversitesi'nin tanıtımı amacı ile hazırlanan filmi aşağıdaki butona tıklayarak izleyebilirsiniz.
uluslararası öğrenci merkezi (ISC) hakkında
İlk olarak 2011'de 'Uluslararası Öğrenci Ofisi' (ISO) olarak kurulan 'Ç.Ü. Uluslararası Öğrenci Koordinasyon Uygulama Ve Araştırma Merkezi'nin (ISC) temel amacı, Çukurova'da eğitim alan uluslararası öğrencilerin başarılı ve sorunsuz bir öğrenim dönemi geçirmeleri için gerekli altyapıyı hazırlamaktır. Bu amacı gerçekleştirmek için; kayıt döneminden mezuniyete kadar hem üniversite hem de devlet ile ilgili bürokratik işlemlerinde uluslararası öğrencilere rehberlik hizmeti veren merkez, aynı zamanda uluslararası tanıtım faaliyetlerinde de bulunmaktadır. Bugün Afrika, Asya, Avrupa ve Amerika kıtalarından toplam 1.725 uluslararası öğrenci ISC'ye bağlı şekilde Çukurova Üniversitesi'ndeki eğitimlerini sürdürmektedir.
  daha fazla bilgi
> yönergeleruluslararası öğrencilerle ilgili yönergeler
> ÇUÖSÇ.Ü.Uluslararası Öğrenci Sınavı
> programlarönlisanstan doktoraya
> Çukurova’da yaşamsosyal yaşam ve kent”
> haberlerISO’dan haber ve duyurular
> sık sorulan sorularbelki de aradığın cevap burada
> medyagörseller ve tanıtım medyaları
> iletişimbize ulaşmak çok kolay
  sosyal medyadan > youtube facebook twitter    
Çukurova Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Koordinasyon Merkezi Tasarım, Tanıtım ve Oryantasyon Servisi
tasarım Bahadır ÇAPAR. Her hakkı saklıdır. ©2016 | isc.cu.ed.tr | iso.cu.edu.tr
  Site Haritası | Gizlilik | Yasal Uyarılar ve Sitenin Kullanımı